De Lage Landen: Persintroductie nieuw leenmerk Freo
Vraag
De Lage Landen, onderdeel van de Rabobank Groep, lanceerde in augustus 2007 het online leenmerk Freo. Een nieuwe frisse speler op de Nederlandse markt voor consumptief krediet. Dit nieuwe leenproduct staat voor openheid en transparantie op het gebied van lenen. Helder, duidelijk en dus zonder addertjes onder het gras of andere onaangename verrassingen achteraf. Team Dienstverlening adviseerde De Lage Landen en was hierdoor medeverantwoordelijk voor de persintroductie van Freo.
Aanpak
De introductie van het nieuwe product ging gepaard met een massamediale campagne, die van start ging met een persconferentie. Na een intensief voorbereidingstraject vanuit Bex* met onder andere het uitnodigen van de journalisten, opstellen van gesegmenteerde persberichten, perslijsten, Q&A's en een mediatraining vond de persconferentie plaats.
Resultaat
De belangstelling tijdens de persconferentie was enorm. Journalisten van de voornaamste dagbladen, financiële vakbladen en persbureaus waren aanwezig. Dit resulteerde in enorme media-aandacht en -waarde in alle landelijke, regionale en lokale media. Nog voordat de reclamecampagne van start ging, sloot Freo al haar eerste leningen af.

