Archief

22 juli 2009

Motiveren en verbinden met interne communicatie

Lian en Loes Cornelissen ontvingen vrijdag 17 juli de Addy Ruts scriptieprijs 2009 en 1.000 euro uit handen van Monique Hendriks, directeur Bex*communicatie. De studenten maakten de beste scriptie aan de Fontys Hogeschool Communicatie. De winnaars onderzochten de interne communicatieprocessen bij de Bibliotheek Eindhoven. ‘De bibliotheek verbindt met interne communicatie' is de naam van hun scriptie.

 

Op een inventieve en precieze wijze hebben Lian en Loes de interne communicatie bij de bibliotheek Eindhoven ontleed. Ze gebruikten hiervoor op geheel eigen wijze, gerenommeerde technieken en theorieën van Koeleman, Reijnders en Van Ruler. Ze legden daarmee een stevig fundament onder hun analyse. In hun scriptie is een bijna perfect adagium terug te vinden tussen analyse, theoretische onderbouwing en zeer beeldende citaten uit diepte-interviews. Dit ritme maakt de scriptie van de zusjes Cornelissen tot een uiterst leesbaar en nuttig vernieuwend standaardwerk op het gebied van interne communicatie.

 

In 2008 studeren 80 communicatie-professionals aan Fontys Hogeschool Communicatie af. Afgestudeerden gaan werken in reclame, voorlichting en public relations. Gevormd door inspirerend onderwijs zijn zij in staat op een inventieve en verbindende wijze met communicatievraagstukken om te gaan. De jury van de prijs bestond uit Marjo Spee en Astrid Bekkers van Fontys Hogeschool Communicatie en Monique Hendriks van Bex*communicatie. Bex*communicatie is sponsor van de scriptieprijs. Criteria voor de toekenning van de prijs zijn praktijkrelevantie, bijdragen tot nieuwe inzichten, wisselwerking tussen theorie en praktijk en de onderbouwing van het advies.

 

De prijswinnaars werden gekozen uit drie genomineerde scripties: 

  • Lian en Loes Cornelissen voor ‘De bibliotheek verbindt met interne communicatie'
  • Sanne Stoop en Saskia Wisotzki voor ‘Boeien, betrekken en binden van jongeren'
  • Pieter Arts en Rob Hendriks voor hun ‘Hi-final' magazine

 

 

ˆ
 

 
Topimage
 
ecco Bex*communicatie +31 (0)40 294 52 52   |   Bex*training en coaching +31 (0)40 294 52 55   |   Bex*online strategie +31 (0)40 294 52 52
Acute ondersteuning bij crisissituaties: +31 (0)40 294 52 22
Bex*communicatie

 

Vestiging Eindhoven | Piuslaan 70a | 5614 CM Eindhoven | Telefoon: +31 (0)40 294 52 52 | Telefax: +31 (0)40 294 52 99

 

Vestiging Amsterdam | Danzigerkade 17 | 1013 AP Amsterdam Telefoon: +31 (0)20 582 98 29 | Telefax: +31 (0)20 582 98 39