Pingpongen werkt niet....
Fris terug van vakantie zit ik gisteravond naar Nieuwsuur te kijken. Een onderwerp over multitasken. Het werkt niet. Sterker nog, het is contraproductief en inefficiënt.
Een eenvoudig testje met verslaggever Eelco Bosch van Rosenthal laat het effect van ‘over en weer pingpongen tussen twee taken’ meteen zien: je hebt méér tijd nodig als je twee dingen tegelijk doet. En je maakt meer fouten en slaat minder op. Dus TV kijken en je WhatsApp of Facebook bijhouden werkt niet. Mailtjes versturen tijdens vergaderingen ook niet.
Ook ik word weer eens met de neus op de feiten gedrukt. Ben ook wel het typetje multitasken. En keer op keer neem ik mezelf voor dat niet meer te doen. Dat ik me 100% richt op die taak waar ik mee bezig ben. Maar voor ik het weet, word ik getriggerd door iets online en scan ik een nieuwsitem of reageer ik ‘even snel op een bericht’. Hoe kan dat toch? Waarom kan ik mezelf niet bedwingen? De harde werkelijkheid is dat we in een aandacht economie leven en steeds meer verslaafd raken aan het krijgen van aandacht. Dat producten als Facebook zo ontworpen zijn (met kennis van psychologie) dat ze ons gedrag sturen.
Intrigerend toch? Zeker ook voor het communicatievak. Wil je meer weten over gedragsbeïnvloeding en overtuigende communicatie neem dan contact met ons op.