-
Open dialoog over kansen en dilemma's
Communicatie, organisatie en strategie vloeien in elkaar over
Dit spel is een inventieve manier om tot acties te komen met het communicatieteam.
Als álles communicatie is, gaan we ons dan met alles bemoeien? Dat kan niet.Wij ontwikkelden een spel om met communicatieteams te spelen. Het is een prachtige methode om de dialoog aan te gaan. “Met het spel hebben we op een leuke manier nagedacht over kansen en dilemma’s", is een van de reacties. En ook: “Het is een nieuwe manier om na te denken over je afdeling, wat er speelt en leeft.”
Veel communicatieteams willen de waan van de dag verminderen, werken met een duidelijke focus. Uitgangspunt van het spel is dat medewerkers veel communicatietaken zelf kunnen vervullen. Communicatieprofessionals richten zich sterk op advies en coaching. Ze versterken de communicatiekracht van experts, managers en bestuurders van de organisatie.
Hoe maak je jouw organisatie communicatiever?
Gebaseerd op járenlange ervaring met heidagen van communicatieprofessionals hebben we het dialoogspel ontwikkeld. Dat bordspel zetten we in bij teambijeenkomsten. Het spel is laagdrempelig, met kans en dilemmavragen. Die kunnen plenair en in groeps- of duo's worden besproken:
- Welke visie op communicatie hebben we?
- Hoe verbinden we ons met stakeholders?
- Wát draagt bij aan onze reputatie?
- Waar liggen de verbeterkansen?
De deelnemers vinden vragen soms best confronterend. Zoals deze vraag: "Is er een duidelijke intake van vragen, met inschatting van uren, als het communicatieteam een vraag oppakt?"
Wil je communicatie bij jouw organisatie tegen het licht houden? De reputatie verbeteren? Goed kijken naar de rol van de communicatieafdeling, een visie daarop ontwikkelen en daarin nieuwe keuzes maken? Neem dan contact op met Peter van den Besselaar.