Contact +31 (0)40 294 52 52 Crisisondersteuning (24/7) +31 (0)88 505 90 01 English
Bex*Impact Academy
Campagnes
Engagement
Reputatie
Cases
Downloads
Alle Bex*diensten
 

Opbloeien door de blik van buiten

Zorgbestuurders die ruimte en vertrouwen geven, scheppen een klimaat waarin mensen opbloeien.

Het bestuur van een zorginstelling heeft grootse plannen en ambities. De voorzitter begrijpt dat communicatie wel eens de sleutel in deze ontwikkelingen kan zijn tot succes. Er moet dus een ijzersterke communicatie-manager komen. Aan ons de vraag om de afdeling communicatie mee te nemen in de vaart der volkeren en de weg voor te bereiden voor een resultaatgerichte communicatiekanjer. We gaan aan de slag. Een van onze adviseurs neemt tijdelijk de communicatieafdeling op sleeptouw, gedetacheerd, met de opdracht een profiel voor een hoofd op te stellen en een nieuwe structuur uit te werken.

Als je als buitenstaander midden in een vreemde organisatie terecht komt, heb je eerst een paar dagen nodig om te kijken, te voelen en te wennen. Al snel komt de verwondering. Elke organisatie heeft zo z’n eigen cultuur en mores ontwikkeld. Met vaste,  ingeslepen patronen. En met medewerkers die daarnaar handelen. Je ziet daarvan de voordelen. Maar ook de nadelen. Allebei kunnen verbazen.

Nieuw perspectief door te sparren

Wat bij deze organisatie opviel, was het wankele lef en zelfvertrouwen. Het was er wel, maar het was pril. Alsof het net gezaaid was. Nog moest groeien. Je zag dit ook bij het hoofd en de afdeling communicatie. Er was veel talent en potentie bij het hoofd, maar het kwam er niet uit. Het gebrek aan zelfvertrouwen was een erfenis  uit het verleden. De organisatie is lange tijd geleid geweest door een bestuurder die alles wilde controleren, alles zelf wilde bepalen, niets goed vond en geen vertrouwen schonk. Het is triest om te zien hoe één persoon daarmee het vermogen heeft een beklemmende  bedrijfscultuur te creëren. Hoopgevend is dat ook het omgekeerde het geval is. Het nieuwe bestuur gelooft in ruimte en initiatief, luistert, communiceert. Heeft oog voor de kennis en de inbreng van de eigen medewerkers. De gedetacheerde adviseur geeft de afdeling een nieuw perspectief door te sparren, te coachen en kennis te delen. Door medewerkers te stimuleren, uit te dagen en in hun kracht te zetten.

Afdeling op sterkte

In zo’n klimaat bloeien mensen op. Met de juiste begeleiding. Het kost moeite om uit een negatieve spiraal omhoog te komen, maar met leiderschap, coaching en ondersteuning is heel veel mogelijk. Dat is de keuze die we gemaakt hebben. Samen met het bestuur. De communicatiekanjer blijkt er al die tijd al te zijn: het hoofd communicatie dat er was, doet geweldig werk en houdt het bestuur scherp. Er is geen nieuwe functionaris nodig. De afdeling is weer op sterkte en groeit mee met de organisatie. Voor ons is dat een prachtig resultaat van een boeiende opdracht.

Meer weten?

Bel me gerust op
+31 (0)40 294 52 52
+31 (0)6 53 49 15 39

Deel via
Facebook Twitter Linkedin

Bex*communicatie
Piuslaan 70a
5614 CM Eindhoven
Routebeschrijving
+31 (0)40 294 52 52

Home
Over ons
Marktkennis
Nieuws
Bereikbaarheid
Offerte aanvragen
Nieuws ontvangen
English summary

Acute ondersteuning bij crisissituaties (24/7)
+31 (0)88 505 90 01

Bex*Impact Academy
Campagnes
Engagement
Reputatie
Cases
Downloads
Alle Bex*diensten
Privacyverklaring

info@bexcommunicatie.nl

Home
Over ons
Marktkennis
Nieuws
Bereikbaarheid
Offerte aanvragen
Nieuws ontvangen
English summary

Bex*Impact Academy
Campagnes
Engagement
Reputatie
Cases
Downloads
Alle Bex*diensten
Privacyverklaring

Webdesign & webdevelopment door Keistoer